NEMOKAMAS PRISTATYMAS nuo 40€
Categories
Maistas

Konservai katėms: kuo jie naudingi keturkojų sveikatai?

Daugelis kačių šeimininkų renkasi šerti augintinius sausu ėdalu – manoma, jog tai pigiau ir patogiau, tad konservai katėms duodami nebent norint jas palepinti. Tačiau konservuotas kačių maistas yra ne tik skanumynas, bet ir kartais būtina pašaro alternatyva. Katėms, turinčioms sveikatos problemų ar kitų specifinių poreikių, sausas maistas gali toli gražu netikti ar net padaryti žalos jų fizinei būklei. Apžvelkime, kokiais atvejais konservai katėms turėtų būti įtraukti į šių keturkojų racioną.

Svorio problemos

Nors minkšti ir putlūs kačiukai gali atrodyti itin mielai, tačiau pastebėjus katės svorio augimą, vertėtų susirūpinti. Antsvoris kelia didelę grėsmę augintinio sveikatai: padidėjęs svoris gali nulemti širdies, sąnarių ar šlapimo takų problemas. Norint padėti katei numesti papildomus kilogramus, rekomenduojama rinktis konservus, turinčius gerokai aukštesnį drėgmės lygį, nei sausas pašaras. Konservai katėms dažniausiai turi apie 80 procentų drėgmės, tad juose daugiau vandens ir mažiau kalorijų, tačiau jų sudėtyje taip pat yra daugiau mėsos baltymų, tad augintiniai pasisotina daug greičiau. Pasirinkę konservus, galėsite lengviau normuoti katės ėdalą ir išvengti nuolatinio jos persivalgymo.

Akmenligė ir dehidratacija

Ne paslaptis, jog katės yra absoliučios mėsėdės, iš prigimties linkusios misti sumedžiotu grobiu. Žinoma, naminių kačių mitybos įpročiai pasikeitė, tačiau poreikiai išliko tokie patys – laukinės katės didžiąją dalį reikalingų skysčių gauna iš medžioklės laimikių, kuriuos sudaro apie 70 procentų vandens, o štai naminės katės, šeriamos sausu maistu, šių skysčių negauna. Sausas ėdalas turi vos 10 procentų drėgmės, tad juo mintančias kates dažnai kamuoja dehidratacija. Lakti vandens jų priversti negalite, o skysčių trūkumas gali sukelti akmenligę ir kitas inkstų ligas, taigi būtina užtikrinti pilnavertę mitybą. Jei su šiais negalavimais susidūrė ir jūsų katė arba norite šių pasekmių išvengti, rinkitės konservus – taip užtikrinsite pakankamą gaunamo vandens kiekį savo augintiniams.

Amžius

Jei turite itin jauną kačiuką arba garbaus amžiaus katę, konservai katėms gali palengvinti augintinių kasdienybę. Juk mažyliai turi smulkius dantukus, tad negali tinkamai sukramtyti sauso maisto, o jų virškinimo sistemos, atpratinamos nuo motinos pieno ar jų pakaitalų, taip pat yra ganėtinai jautrios. Tuo tarpu pagyvenusios katės gali būti praradusios keletą dantų ar turėti amžiaus sukeltų sveikatos problemų, jų inkstai nebegali atlaikyti didelių apkrovų, taip pat joms reikia mažiau kalorijų. Taigi, lengvai kramtomi ir virškinami konservai katėms užtikrins ir jauniklių, ir senjorų keturkojų gerą savijautą.

0
    0
    Mano krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę