Konservai katėms: ką svarbu žinoti?

Ne veltui išgirdusios atidaromą šlapio ėdalo pakelį katės pastato ausis ir lekia glaustytis palei šeimininko kojas – juk visi šių žavių keturkojų savininkai žino, kad konservai katėms yra didžiausias delikatesas! Tai iš tiesų gali būti puikus pasirinkimas jūsų augintinių racionui: konservai yra ne tik gardūs, bet ir puikiai pasotina kates bei turi begalę privalumų. Tačiau rinkoje yra gausu šlapio maisto rūšių ir toli gražu ne visos jų yra kokybiškos. Taigi, ką svarbu žinoti, kad jūsų pasirinkti konservai katėms atitiktų ir šeimininko, ir augintinio lūkesčius?

Konservų klasės

Kaip ir sausas pašaras, konservai katėms yra skirstomi į sudėtines grupes: Economy, Premium, Super Premium ir Holistic. Šios kategorijos yra skirstomos pagal sudėtyje esančių gyvulinės kilmės produktų kiekį ir rūšį. Rekomenduotina vengti Economy klasės konservų – nors būtent juos dažniausiai matote prekybos centruose ir reklamose, šios grupės šlapias maistas turi tik iki 5 procentų mėsos. Juose gali būti perdirbtų gyvulinių liekanų (pavyzdžiui, kanopų, organų), taip pat šiuose konservuose gausu kenksmingų priedų, dažiklių ir kitų sintetinių medžiagų. Kokybiškiausiais laikomi Holistic klasės konservai katėms, turintys daugiausiai mėsos ir pagaminti iš kokybiškų produktų. Žinoma, jums tinkamiausia produktų klasė priklauso ir nuo jūsų biudžeto, tačiau visuomet atkreipkite dėmesį į konservų sudėtį ir mėsos kiekį joje.

Konservų ypatybės

Nors kokybiškas sausas maistas gali patenkinti jūsų augintinio mitybos poreikius, konservai katėms pasižymi keliomis išskirtinėmis savybėmis. Visų pirma, šlapias maistas turi itin aukštą drėgmės lygį – juose yra apie 70 procentų drėgmės, tad katės, mintančios konservais, gauna panašų kiekį skysčių kaip ėsdamos laukinį grobį.

Sausas ėdalas turi vos 10 procentų drėgmės, tad konservai padeda užtikrinti, jog jūsų augintinis gautų pakankamai skysčių. Dėl didelio vandens kiekio, šlapias maistas dažniausiai turi mažiau kalorijų, tačiau kartu yra sotesnis, taip pat jų sudėtyje yra daugiau gyvulinės kilmės baltymų.

Konservų kaina ir laikymas

Svarbu žinoti, kad konservai katėms dažniausiai kainuoja daugiau, negu sausas maistas. Taigi, turint mažą biudžetą, geriau rinktis kokybiškesnį sausą pašarą, negu pigiausius konservus. Tačiau taip pat verta pastebėti, jog kokybiškas šlapias maistas yra sotesnis, tad jo sunaudosite mažiau, nei sauso. Kartu svarbu prisiminti, kad atidaryti konservai galioja trumpiau: pradėtas naudoti konservų pakelis turi būti laikomas šaldytuve ir ne ilgiau nei kelias dienas, kitaip kyla grėsmė augintiniui apsinuodyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis