NEMOKAMAS PRISTATYMAS nuo 40€
Categories
Maistas

Ką reikia žinoti apie kačių mitybą?

Turėdami namuose augintinį Jūs gaunate ne tik mielą draugą, tačiau ir papildomų atsakomybių, iš kurių viena svarbiausių – rūpintis jo gerove bei sveikata. Labai svarbi to dalis yra tinkama, subalansuota augintinio mityba. Ką reikia žinoti apie kačių ėdalą ir šėrimo ypatumus?

Pirmiausia reikia  pasakyti, jog vieno bendro, visiems tinkančio recepto, nėra, tad šeimininkai  turi atrasti, kas geriausia jų augintiniui. Paprastai pasirinkimai yra du: natūralus maistas katėms ir parduotuvių lentynose išrikiuoti gaminiai: konservai, sausas maistas katėms. Ką rinktis, priklauso nuo katės sveikatos, poreikių, šeimininkų laiko ir finansinių galimybių.

Natūralus maistas katėms

Nemažą dalį tokios mitybos sudaro tai, „kas lieka nuo stalo“. O tai reiškia, jog katei atitenka daug šeimininkų valgomo maisto likučių. Tačiau čia tikrai kyla grėsmė perspausti ir katę permaitinti, nes kiekius apskaičiuoti bus sunkoka, ar pan. Dažnu atveju mityba būna nesubalansuota, o tai kenks gyvūno sveikatai. Tad nusprendę katę maitinti natūraliu maistu turite pasidomėti, kokių medžiagų ir kiek augintiniui reikia. Subalansuoti racioną – užduotis nėra iš lengvųjų, tačiau labai svarbi, mat ne visos medžiagos lengvai įsisavinamos. Tad reikia produktų, kurie skatina virškinimą – tokiu atveju naudingos medžiagos įsisavinamos kur kas lengviau. Prastai parinkti produktai neaprūpins katės reikiamomis medžiagomis, turės neigiamos įtakos virškinimui, o tai gresia įvairiomis ligomis.

Štai kodėl daugelis visgi pirmenybę teikia maitinimui gamintojų siūlomu maistu – taip daug paprasčiau užtikrinti tinkamą katės racioną.

Sausas ir šlapias ėdalas iš parduotuvių

Platų pasirinkimą specializuoto maisto katėms rasite veterinarijos klinikose, specializuotose gyvūnų parduotuvėse, o taip pat specializuotose e. parduotuvėse. Tiesa, iš tokios gausos išsirinkti nebus lengva. Rinkdamiesi pirmiausia atsižvelkite į katės amžių, mat paprastai maistas yra skirtas jaunoms katėms, suaugusioms ir senyvoms. Ne mažiau svarbi ir maisto sudėtis – dominuoti visgi turėtų mėsa, kadangi katė – mėsėdis gyvūnas. Konservai bei sausas maistas gali būti papildytas daržovėmis, tačiau angliavandenių norma neturėtų viršyti 10 proc. Kačių ėdalas neturi turėti dažiklių, konservantų ir kitų žalingų medžiagų.

Renkantis ėdalą katei būtina įvertinti, ar augintinis neturi sveikatos problemų, pavyzdžiui, alergijų, cukraligės, akmenligės ir kt. Po ligos ar operacijos sveikstančiai katei maistą reikia rinktis ypač atidžiai.

Sausas maistas ar konservai? Tai dažna diskusija, tačiau abu variantai yra savaip naudingi. Jei katė sveika, galima derinti šėrimą abiejų tipų ėdalu.

0
    0
    Mano krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę