Alergiškos katės mityba: kokį ėdalą rinktis?

Gyvūnai taip pat serga. Tad naminio gyvūnėlio liga paprastai kelia didelį susirūpinimą šeimininkams. Kai kurie negalavimai nėra labai pavojingi, tačiau reikalauja daugiau atidumo bei rūpesčio, pavyzdžiui, alergija. Jei katė alergiška maistui, tai renkantis, kuo ją šerti, reikės rinktis labai atsakingai ir rūpintis, kad keturkojis gautų maisto, kuris subalansuotas būtent alergiškoms katėms. Tiesa, galime pasidžiaugti, jog tikros alergijos šiuos keturkojus užklumpa ne taip ir dažnai – kur kas dažnesnis alergiją primenantis negalavimas yra maisto netoleravimas. Tad ką reikia žinoti šeimininkams, kurių katės turi alergiją?

Alergija ėdalui: kas tai?

Alergija vadiname reakciją į maisto produktus, jų sudedamąsias dalis. Dažniausiai ši liga diagnozuojama jaunoms katėms, tačiau nenustebkite, jei alergija bus nustatyta ir vyresnio amžiaus katei – tokių atvejų taip pat pasitaiko.

Kadangi specialių tyrimų šiai ligai diagnozuoti nėra, tai alergijos diagnostika nėra tokia jau lengva. Juo labiau kad ne visuomet šį negalavimą išprovokuoja tie patys veiksniai.

Dar vienas dalykas tas, jog kačių alergiją maistui nesunku supainioti su kitų ligų simptomais, todėl jei įtariate alergiją, nesiimkite patys keisti katės šėrimo įpročių – geriausia, jei užsirašysite vizitui pas veterinarą.

Kaip dažniausiai pasireiškia kačių alergija?

  • Niežuliu, paraudimu ir kitomis odos problemomis;
  • Ausų infekcijomis, kurios kartojasi;
  • Vėmimu, viduriavimu, įvairiomis žarnyno problemomis;
  • Retais atvejais pasitaiko ir kvėpavimo sutrikimų.

Koks turėtų būti ėdalas alergiškai katei?

Alergiškai katei skirtas maistas, vadinamas hipoalerginiu maistu, yra visavertis, papildytas visais reikiamais vitaminais, mineralais bei kitomis vertingomis medžiagomis. Skirtumas tarp hipoalerginio ir įprasto maisto yra tas, jog ėdalas alergiškoms katėms turi po vieną baltymų ir angliavandenių šaltinį. Toks maistas mažina tikimybę pasireikšti alergijos maistui simptomams ir su alergija susijusiems virškinimo, žarnyno sistemos sutrikimais, odos problemomis. Ėdalas katėms, turinčios alergiją, leis užtikrinti visavertę augintinio mitybą, papildyti racioną visomis reikalingomis medžiagomis, tačiau drauge išvengti alergenų.

Alergiškų kačių ėdalas sudėtyje neturi produktų, kurie alergijas maistui sukelia dažniausiai, tačiau, nepaisant to, jis yra visavertis, sveikas ir subalansuotas katei. Tad augintinis gaus reikiamą riebalų kiekį, svarbiausių mineralų, bei vitaminų.

Nenusivilkite, jei alergiškoms katėms skirtas maistas Jūsiškei netiks – kartais reikia išbandyti kelis skirtingos sudėties produktus, kol atrandamas idealiai tinkantis. Tačiau pasistengti tikrai verta, mat padėsite savo naminiam gyvūnui išvengti daugelio nemalonių su alergija susijusių simptomų ir užtikrinsite jo komfortą bei puikią savijautą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis